Акція з дослідження стану артеріо-венозних фістул

Адекватний судинний доступ має вирішальне значення для проведення повноцінної діалізної терапії. Не дивлячись на значний прогрес в медицині, артеріо-венозна фістула була та залишається найкращим постійним судинним доступом з точки зору комфорту та мінімізації ускладнень під час проведення гемодіалізу.

Строк функціонування артеріо-венозної фістули обмежений різноманітними факторами, які можуть включати дегенерацію та стенозування венозної  частини фістули, що значно скорочує експлуатацію судинного доступу та утруднює проведення сеансів гемодіалізу. Нажаль, кількість можливих анастамозів обмежена кількістю доступних судин людини, тому правильному догляду за артеріо-венозною фістулою приділяють стільки уваги. Артеріо-венозна фістула – це «лінія життя» пацієнта, що знаходиться на лікуванні гемодіалізом.

Проте, більшість пацієнтіві «Слобожанського центру нефрології» потрапили до нас з інших медичних установ, де отримували процедури гемодіалізу протягом багатьох років, але з різних причин не мали змоги вчасно контролювати там стан артеріо-венозних фістул.

Дбаючи про своїх пацієнтів, «Слобожанський центр нефрології» у вересні – жовтні 2021 року провів безоплатну акцію з дослідження та корекції стану артеріо-венозних фістул з подальшим аналізом результатів по кожному з пацієнтів. Виявлені аневризми, псвевдоаневризми та інші ускладнення потребували хірургічних втручань. Для проведення в плановому порядку операцій з реконструкції артеріо-венозних фістул ми запросили одного з найкращих фахівців з цього напрямку – кандидата медичних наук, судинного хірурга Мясоєдова К.В. Станом на 01.11.2021 чотирнадцяти пацієнтам «Слобожанського центру нефрології» на безоплатній основі було виконано операції з реконструкції артеріо-венозних фістул, деякі з них були надскладними. Сьогодні в очікуванні запланованих на безоплатній основі операцій з реконструкції артеріо-венозних фістул знаходяться ще десять пацієнтів «Слобожанського центру нефрології».

Користуючись нагодою, «Слобожанський центр нефрології» висловлює щиру подяку Кирилу Валерійовичу Мясоєдову за фахову, самовіддану роботу, яка дає змогу забезпечити наших пацієнтів адекватним діалізним лікуванням.